Měsíční menu na červen

(1. června 2017 - 30. června 2017)

Filátko ze zauzeného pstruha podávané na salátku z jahod a rebarbory*
Cena: 115,- CZK
Polévka z mladých lupínků ředkviček*
Cena: 65,- CZK
Candát pečený na másle s kedlubnovým ragů a ostružinovou omáčkou*
Cena: 290,- CZK
Rib eye steak s jahodovým salátkem a omáčkou z čokolády a chilli
Cena: 420,- CZK
Tvarohové knedlíky s jahodami se smetanou a rebarborovým coulis*
Cena: 70,- CZK

Poznámka:
*Toto čtyřchodové menu Vám nabízíme za 430,- Czk.

Ceník ajurvedské terapeutické metody

Popis terapeutické metody Cena v Kč
Masáž hlavy (Shirobyanga)
Olej je při vtírání do hlavy absorbován prostřednictvím vlasových kořínků do pokožky hlavy. Dochází tak ke zlepšení prokrvení hlavy, uvolňují se svaly a nervová vlákna. Tělo i duše se osvěží, uvolňuje se napětí, únava ustupuje a pleť se zlepšuje. (30minut)
750,00
Masáž obličeje (Mukabhyanga)
Jemná dotyková masáž uvolňuje drobná napětí pod pokožkou. Touto komplexní masáží, která aktivuje hluboká mozková centra, reflexní body, energetické meridiány a prokrvuje obličej, dochází ke zklidnění celého těla. Napětí šíje, ramen a obličeje se uvolňuje a vyrovnává se hladina energie mezi hlavou a nohama. Tlakové body působí na hlubší buněčnou tkáň nebo zpětně ovlivňují příslušné orgánové systémy. (20 minut)
500,00
Masáž celého těla (Abhyanga)
Masáž celého těla je prováděna různými oleji v závislosti na tělesném typu (např. vata, pitta, kapha nebo jejich kombinace). Slouží k celkovému omlazení, péči o pleť, svaly i kosti a pomáhá při potížích jako je obezita a jiných bolestivých stavech. (60minut)
1500,00
Masáž šíje a ramen (Griiva / Skandah Abhyanga)
Do šíje a ramen je vtírán speciální bylinný olej, dochází tak k uvolňování svalových křečí, revmatických bolestí a potíží spojených se stresem, neboť krk a oblast ramen bývají často ztuhlé a v napětí. (30minut)
750,00
Masáž horní části těla (Vaksha Abhyanga)
Speciální masáž prsou stimuluje srdce a plíce a zlepšuje proudění krve. (30minut)
600,00
Masáž paží (Baahu Abhyanga)
Bolesti hlavy, šíje a ramen nebo unavené ruce mohou být způsobené napětím v pažích. Masáž paží pomáhá k uvolnění rukou a ramen a může pomoci odstranit mnoho obtíží. (30minut)
600,00
Masáž dlaní (Hastha Abhyanga)
Přes stimulaci akupunkturních bodů a energetických meridiánů, které probíhají dlaněmi až do konečků prstů, působí hlubinná masáž dlaní. Stejně jako reflexní zóny chodidel, jsou také na dlaních oblasti, které jsou spojené s různými orgány a systémy v těle. To pomáhá ke snazšímu odbourávání jedovatých látek z těla. (20minut)
600,00
Masáž nohou (Pada Abhyanga)
Tato masáž přivádí do nohou krev a potřebnou výživu a pomáhá tak v boji proti křečovým žilám. Sportovci mohou využívat tuto masáž k zahřátí svalů nebo po sportovním výkonu při svalovém napětí či křečích. Hlubinné, pevné masírování velkých svalů pomáhá při únavě. Jemné doteky směrem nahoru k lymfatickým uzlinám pomáhají proti otokům a těžkým nohám. (30minut)
750,00
Masáž chodidel a koupel chodidel (Padabhyanga / Padavagaha)
Při masáži chodidel je soustředěna zvláštní pozornost na citlivé body. Tato masáž působí reflexně na vnitřní orgány a zároveň má uklidňující a osvěžující účinky. Masáž chodidel je prevencí proti vysoušení, únavě, drsným a popraskaným patám. Osvědčuje se při zmírňování akutních bolestí a zlepšuje stav a zdraví orgánů. (30minut)
750,00
Masáž zad (Paschima Abhyanga)
Masáž je prováděna bylinnými oleji, které působí na zmírnění bolestí zad a páteře. Masáž zad může mít hluboké uvolňující účinky, odbourává stres, zmírňuje bolesti a dokáže přivodit stav duševního klidu. (20minut)
600,00
Masáž několika kloubů (6 kloubů)
Masáž je prováděna speciálním vzácným bylinným olejem při bolavých a ztuhlých kloubech. (30minut)
950,00
Masáž s peelingovým efektem (Udvartana)
Masáž těla speciálním ajurvedským olejem nebo pastou z rozemletých obilných zrn čistí pleť a zlepšuje proudění krve v těle, podporuje ztrátu hmotnosti a odstraňuje nečistoty, které způsobují problémy jako např. celulitida. Tato masáž je obzvlášť účinná při adipositas (nadměrná tělesná hmotnost nebo otylost). (70minut)
2000,00
Kati Vasti
Teplý ajurvedský olej je nanášen v kruhu z cizrnového těsta na spodní část páteře. Potom následuje masáž. Kati Vasti pomáhá při bolestech a ztuhlosti. (45minut)
1100,00
Piccichil
Piccichil je speciální druh masáže, při níž kape na tělo pacienta olej, napuštěný do tkaniny, zatímco masér jemně masíruje jeho tělo. (60minut)
1800,00
Pinda Sweda (horké zábaly z rýžové kaše)
Lněný sáček, naplněný rýžovou kaší a léčebnými bylinami, je nahřívaný nad parou. Pacient je ošetřován rychlými poklepy těchto sáčků na celé tělo nebo jeho části. Tato potní kúra působí detoxikačně a tělo se stává ohebnějším. Zároveň dochází k vyživování pokožky, nervů i svalů. (3dny po 30minutách)
1800,00
Upanaha Sweda (horké bylinné zábaly)
Lněný sáček je naplněn léčivými bylinami a poté namáčen do vzácného ajurvedského oleje. Nakonec se nahřeje nad parou a co možná nejteplejší je přikládán na tělo. Toto ošetření je vhodné pro uvolnění svalů, pomáhá proti bolestem a otokům. (30minut)
800,00
Bylinná parní lázeň (potní box)
V lůžku z pravého mahagonového dřeva je celé tělo zahaleno do blahodárně působící bylinné parní lázně. Póry se otevírají, vyplavují se jedovaté látky. Velmi vhodné je zařadit tuto lázeň po masáži. Dochází k uvolňování svalů, rozpouštění hlenů a imunitní systém se posiluje. Na závěr následuje odpočinek. (10-20minut)
500,00
Shirodhara – tradiční ayurvedská olejová čelní lázeň
Klasicka ajurvedská procedůra při bolestech a stresu. Tenký proud teplého oleje postupně stéká na určité místo na čele. Tato stimulace působí na duši a přináší hluboké uvolnění centrálnímu nervovému systému. Dochází ke zmírnění psychického napětí, stresu, strachů, depresí, spánkových poruch a chronických bolestí hlavy. (50minut)
1750,00
Zábaly obličeje (Mukaubtan)
Slouží k čištění, regulaci vlhkosti a uklidnění pleti. (45minut)
1100,00
Pichu
Bavlna je namáčena do teplého vzácného ajurvedského oleje a přikládána na bolestivá místa těla. Pichu pomáhá při bolestech, zánětech nebo ztuhlých kloubech. (3dny po 30minutách)
1300,00
Alepa (léčebné bylinné náplasti)
Speciální užití při bolestech. Tato metoda se může aplikovat i na celé tělo. Vyvažuje rovnováhu dóš a omlazuje tělo. Alepa pomáhá při bolestech, ztuhlosti a lehkých kožních popáleninách. (3dny po 30minutách)
1100,00
Tělní zábal (Shariira Ubtan)
Zvláštní bylinná pasta je aplikována na celé tělo, má revitalizační účinky. (70minut)
1800,00
Bylinná koupel (Aushadeeya Snana)
Do teplé lázně jsou přidány bylinky, ponoříme celé tělo a relaxujeme min.20 minut.Příznivě ovlivňuje činnost centrální nervové soustavy a oslabených orgánů, prohřívá a uvolňuje svalstvo, podporuje detoxikaci organizmu. Póry se otevírají a z těla se vyplavují škodlivé látky. Velmi vhodné je tuto koupel zařadit po masáži. (20 minut)
500,00

Storno podmínky:
Bezplatné zrušení rezervace masáže nebo jiné procedury akceptujeme do 2 hodin před plánovanou procedurou. Při pozdějším zrušení nebo nedostavení se na masáž či proceduru účtujeme storno poplatek ve výši 500,-CZK za rezervovaný úkon v délce do 30 min, 1000,-CZK za rezervovaný úkon v délce do 60 min.

Zpět na obsah ceníku pro wellness & ajurveda & spa

Rezervujte si pobyt
jednoduše on-line

Ceník

Rezervace

Savannah Gold

E-mail:
Heslo [?]:
Přihlásit k odběru / odhlásit
E-mail: