Měsíční menu na červen

(1. června 2017 - 30. června 2017)

Filátko ze zauzeného pstruha podávané na salátku z jahod a rebarbory*
Cena: 115,- CZK
Polévka z mladých lupínků ředkviček*
Cena: 65,- CZK
Candát pečený na másle s kedlubnovým ragů a ostružinovou omáčkou*
Cena: 290,- CZK
Rib eye steak s jahodovým salátkem a omáčkou z čokolády a chilli
Cena: 420,- CZK
Tvarohové knedlíky s jahodami se smetanou a rebarborovým coulis*
Cena: 70,- CZK

Poznámka:
*Toto čtyřchodové menu Vám nabízíme za 430,- Czk.

O Ajurvédě

Objevte Ajurvédu

Ajurvéda je sanskrtské slovo a znamená „věda života" nebo „umění života". Ajurvéda je nejstarší známý ozdravný program na světě, který vznikl před 5000 lety a v psané formě se objevuje v pradávných védách již před 3000 lety. Ajurvéda respektuje lidskou originalitu a vidí v každém jednotlivci jedinečnou bytost.
Podle principů ajurvedy je zdraví každého člověka tvořeno vzájemnou harmonickou souhrou těla, mysli a okolního prostředí. Jestliže je jakákoliv z těchto oblastí v nerovnováze, člověk se necítí zdráv. Cílem ajurvédy je prevence onemocnění, léčení chorob a jejich příznaků, posilování a zvyšování imunitního systému, zvyšování celkového pocitu zdraví, vitality a oddalování procesu stárnutí. Ajurvédská filozofie se řídí 3 energiemi neboli dóšami, které jsou v každém z nás. Jsou to vata (vzduch-vesmír), pitta (oheň-voda) a kapha (země-voda). Tyto dóši odrážejí fyzický a mentální charakter člověka. Onemocnění jsou výsledkem nerovnováhy dóš, způsobené hlavně nezdravými stravovacími návyky, nekvalitními potravinami, stresem, nedostatkem pohybu, vlastní nespokojeností a nezdravým ovzduším. Jestliže nastane nerovnováha, projeví se negativní příznaky, jako například napětí, nespavost, bolest a deprese. Zatímco západní medicína odhaluje nemoci a léčí jejich symptomy, Ajurvéda jde mnohem dále. Hledá a léčí principy onemocnění, nejenom příznaky. Základním principem ajurvedské léčby je změna našich stravovacích návyků a životního stylu, tím můžeme dosáhnout vnitřní vyrovnanosti těla a mysli.

Konzulatace u ajurvédského lékaře

Parakuti doslova znamená „první stvoření". Je definovaná v momentě početí a odkazuje se na nejskrytější vlastnosti jedince. Jde o unikátní směs kvalit, které každého z nás unikátně a kompletně vytvářejí přímo od početí. Jsme již individuálně utvářeni, ale stále jako integrovaná součást vesmíru, ze kterého jsme zrozeni. Odhalení vašeho Parakuti je počátkem pochopení kvalit vaší jedinečnosti. Seznámíte-li se dobře s těmito kvalitami, budou vám sloužit jako průvodce, jak o sebe pečovat a vytvářet vaši jedinečnou a přirozenou krásu.
Abyste lépe pochopili Parakuti, musíte nejprve porozumět tomu, jak ajurvéda nahlíží na lidské tělo.Jedinci se utvářejí výsledkem působení tří životodárných sil. Tyto síly se nazývají „dóši", jmenovitě „vata", „pitta" a „kapha". Jednoduše se považují za neodmyslitelnou inteligenci těla.
Jsou to neviditelné síly, které organizují všechny jeho funkce. Tak tedy utvářejí, jak vypadáme, jak funguje naše látková výměna, jak reagujeme na různá okolí a dokonce i jak myslíme a jak se cítíme.

Ajurvédská výživa a strava

Používání nutriční stravy je jedním z hlavních myšlenek vytvářejících ajurvedský systém léčení. Z hlediska ayurvédy je strava komplementárním přirozeným lékem, zvláště vařená zelenina. Důležitá je kvalita jídla stejně jako trávení. Ajurvéda rozlišuje 5 chutí: sladké, kyselé, slané, pálivé a trpké. Měli bychom konzumovat každou z těchto chutí při každém jídle, a tak vyrovnávat harmonii těla. Při jídle by se též nemělo pospíchat a mezi jídly dodržovat časový odstup, aby tělo jídlo lépe strávilo. Ajurveda doporučuje základní vegetariánskou dietu, avšak neděste se, jídlo v Siddhalepa Resortu je opravdu výtečné a vynikající. Lidé se tu seznámí s potravinami, které nikdy předtím nejedli, a naučí se, které jídlo je právě vhodné konzumovat s ohledem na jejich zdraví. Siddhalepa Ajurvéda Resort nabízí široký výběr jídel. Proto, aby každý dostal stravu a nápoje, které jsou mu v rámci ajurvédského programu doporučovány, spolupracuje kuchyně se zdravotním centrem v Siddhalepě Resortu. Během doby podávání jídla je přítomen lékař-dietolog, který Vám poradí s výběrem jídla. Abyste měli co největší prospěch z ajurvédského léčení, je potřeba dodržovat určenou stravu a pitný režim a naučit se správným stravovacím návykům.

Herbář

Ajurvédské produkty firmy Siddhalepa jsou směsi různých bylin a olejů, a proto je u každého výrobku umístěn herbář bylin, který obsahuje informace a podrobný popis složení produktu. Zde si můžete vyhledat byliny, které jsou použity v produktech firmy Siddhalepa.

Jógová cvičení a meditace

Jóga je nauka o umění žít zdravě, v harmonii s okolím, v míru a spokojenosti v životě. Jóga je životní filozofií žití a bytí a je neodmyslitelnou součástí ayurvédy. Jestliže člověk dosáhne spokojenosti se svým životem, je pravděpodobné, že bude více zdráv. Kořeny ayurvédy a jógy jsou úzce propojeny. Jóga je ideálním doplňkem ajurvédy, dokáže podpořit a zvýšit schopnost člověka aktivně ovlivnit výsledek léčení. Pokročilí žáci i začátečníci si povšimnou a pocítí, že odměnou za pravidelné cvičení asán, třeba jen několik minut denně, je zvýšená ohebnost kloubů a lepší držení těla. Jóga má také vliv na vaši mysl, zahrnuje též dýchací cvičení, které pomáhá čistit tělesné dráhy a získat sílu ze zvýšené hladiny kyslíku. Jogínské asány jsou volené individuálně dle potřeb jednotlivých pacientů, podporují pocit vnitřní vyrovnanosti a jsou nedílnou součástí ajurvedského léčení.


Zpět na wellness & ajurvéda

Rezervujte si pobyt
jednoduše on-line

Ceník

Rezervace

Savannah Gold

E-mail:
Heslo [?]:
Přihlásit k odběru / odhlásit
E-mail: