Čtvrtek s vinařem – vinařství Špalek

Další Čtvrtek s vinařem bude patřit vinařství Špalek a degustace s výkladem proběhne 25. července 2024 v nádherných prostorech našeho Wine Baru.
Pan Marek Špalek vede rodinné BIO vinařství, hospodařící na 12 ha vinic na Kraví Hoře u Znojma. Toto vinařství, jako vůbec první na Znojemsku, zavedlo gravitační zpracování hroznů. Jedná se o velmi šetrné zpracování bez čerpadel, které se odehrává na několika patrech, od shora dolů. Na Kraví hoře pak jako první začali hospodařit v bio režimu. V roce 2005 bylo Vinařství Špalek mezi zakládajícími členy spolku VOC Znojmo a v roce 2014 získalo ocenění Vinařství roku mezi malými vinařstvími.


Kromě tradičních bílých, růžových a červených vín vyrábí i vína speciální jako vína ledová, vína zrající na kvasnicích a v dubových sudech (Sur lie), vína likérová (Šaler) a vína přírodní, vyráběná ze šlapaných hroznů a kvašená divokými kvasinkami (Edelspitz). Vyhlášeným červeným vínem je rodinné cuvée Gryllus, zrající rok v malých dubových sudech.


Přijďte na degustaci 10 vzorků s výkladem od Marka Špalka ve čtvrtek 25. července 2024. Cena tohoto zážitkového večera činí 490 Kč/osoba a kromě vzorků vína zahrnuje i malé občerstvení. Pro Váš větší komfort nabízíme také dopravu do/ze Znojma ZDARMA.
Jelikož je kapacita omezena, prosím rezervujte si svoje místo prostřednictvím e-mailu: Reception@hotel-savannah.com nebo telefonu: +420 515 284 084.